НА ПОРОЗІ МАЙБУТНЬОГО

з національно-патріотичного виховання

в Лучівській школі

Школа стає справжнім вогнищем

культури тільки тоді, коли в ній панує

чотири культи: культ Батьківщини, культ

людини, культ книги і культ рідного слова.

В. Сухомлинський

З метою формування ціннісного ставлення особистості до суспільства і держави, виховання патріотичних почуттів, толерантності, любові до рідної землі, поваги до культури, історії, мови, звичаїв та традицій українського народу, згідно річного плану з 12.02.2018 по 23.02.2018  в Лучівській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено декаду з національно-патріотичного виховання «З Україною у серці».

Розпочалася декада «З Україною у серці» урочистою лінійкою,  у виконанні учнів школи прозвучали чудові поезії про  незгасаюче рідне слово, про Батьківщину, про українську мову. Було оголошено план виховних заходів та конкурсів, що пройдуть у межах декади.

У кожної людини є мрія — побувати у загадковому куточку України, адже українська земля приховує безліч таємниць і загадок. І тому учні школи створили творчий проект - рекламу «Подорожуємо мальовничими куточками України», де кожен клас рекламував місце відпочинку в Україні.

Учні 3 класу (Ільчук С.І.) запросили присутніх до Голопристанщини, та найбільше всіх зацікавила розповідь про історико-розважальний комплекс «Зелені хутори Таврії».

Всіх шанувальників водного туризму,  охочих насолодитися природними красотами і крутими порогами повноводної річки Південний Буг учні 7 касу (Іванова В.Д.) запросили до Мігеї Миколаївської обл.

А учні 1 класу (Колісніченко Л.В.) запропонували відвідати Миколаївський зоопарк, який вважається одним із найкращих зоопарків у Європі.

Якщо вам поки що не під силу відвідати закордонні курорти, не варто засмучуватись. Учні 5 класу (Чмільова О.М.)  розповіли, що в  Україні повно місць, які дуже схожі на знамениті місця за кордоном. Виявляється, на нашій території “вмістилося” безліч заморських країн – починаючи від “дикої” південної Африки, закінчуючи далекою Країною Сходу Сонця – Японією.

А на завершення нікого  залишила байдужим  подорож до столиці України - міста Києва (учні 6 класу Риженко Л.М).

Класний керівник 5 класу Чмільова О.М.  разом з учнями 5 класу сіли за імпровізований круглий стіл для розмови з теми «Я – українець, я – патріот!», де  спробували висловити свої власні думки.

15 лютого для учнів 6-9 класів було проведено годину спілкування «Болить і досі всім Афганістан». (Ковальчук О.Г., Риженко Л.М.). Школярі переглянули документальні кадри, читали вірші, слухали пісні та вшанували загиблих бійців, запаливши свічку пам’яті. Після цього учні привітали ветеранів – афганців, що проживають на території селища, листівками та солодощами.

21 лютого всі народи відзначали Міжнародний день рідної мови. Наша рідна українська мова – барвистий килим самоцвітів. Ось і в нашій школі юні шанувальники рідного слова взяли участь в інтелектуальній грі «Я люблю Україну і мову її солов’їну!», щоб продемонструвати ерудованість, знання мовознавчої термінології, творчі здібності.

У мовно-інтелекуальній грі брало участь дві команди: «Соняшки» і «Волошки».    Гра була дуже захоплюючою, бо вчитель української мови і літератури Ковальчук О.Г.  підібрала багато  цікавих та різноманітних конкурсів. Діти могли  показати свої міцні знання з української мови

Закінчилася інтелектуальна гра знавців української мови та літератури перемогою команди «Волошки» на чолі з капітаном Івановою Софією . Обидві команди було нагороджено солодкими призами.

22 лютого відбувся конкурс читців віршів «До мови серцем пригорнись».  У виконанні учнів 1-9 класів прозвучали чудові поезії про  незгасаюче рідне слово, про Батьківщину, про українську мову. Прослухавши всіх учасників конкурсу, журі визначило переможців – Снітковського Вадима та Ткачук Дашу (учні 3 класу).

А завершилась декада національно-патріотичного виховання «З Україною в серці» виставкою робіт учасників декоративно-ужиткового гуртка «Ажур»  «Розмаїття барв України». Діти спільно з керівником гуртка Сидор О.М.. представили чудові  сувеніри, вітальні листівки, писанки, панно.

Всі роботи яскраві, різноманітні, мальовничі, вони ніби наповнені теплом, сердечністю, доброзичливістю дітей, які їх створювали.

Такі заходи сприяють формуванню в учнів усвідомлення власної причетності до майбутнього рідного краю, свого народу, своєї держави, формування у молоді міцної громадянської позиції, прагнення до виявів відповідальної патріотичної поведінки, зміцнення світогляду справжнього патріота України.

Проблема вибору професії завжди була актуальною і тим більше, залишається такою в сучасних умовах. Яку професію обрати – одне з головних завдань у житті кожної людини.

З 29.01.2018 по 02.02.2018 р., в Лучівській ЗОШ І-ІІІ ступенівпройшов Тиждень профорієнтації, метою якого було ознайомити учнів з різноманітними видами професій, допомогти у виборі майбутньої професії, виховувати повагу до людей праці, до продуктів праці, до суспільного та особистого майна.

В  рамках якого були проведені різноманітні заходи:

1. Перегляд мультфільмів про професії та презентації "Всіпрофесіїхороші - вибирай на смак" (1-4класи)

2. Конкурс малюнків "Професіямоєїмрії" (1-9класи)

3. Конкурси, вікторини, бесіди на теми: "Люди різнихпрофесій", "Відгадайпрофесію", "Світпрофесій" (класнікерівники  5-9класів)

4. Виховні години  «Ким ти хочеш стати ?» (Цікавий світ професій) (кл. керівники  5-6 класи)

4. Перегляд презентації "Усі професії корисні і потрібні" (7-8 класи)

7. Виховна година  «Вибір за тобою!» (9 кл.)

8. Зустріч з представниками професійно-технічних училищ м. Миколаєва (педагог-організатор, 9 клас)