45 років Ви з нами, наша рідна, наша дорога.

Дата: 29.08.2018 09:35

45 років Ви з нами, наша рідна, наша дорога.

В селі Шевченкове проживає жіночка, яка над усе в житті любить людей. Господь наділив її даром любові до людини. І вона несе цей дар на протязі всього свого життя.

Це Вовченко Ніна Степанівна – сімейний лікар Шевченківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Ось вже 45 років вона поспішає до амбулаторії, бо знає, що її там чекають, з нетерпінням чекають її допомоги.

Жіночка вже в роках, але яка запальна, енергійна, завзятий працелюб. І до всього того чесна, справедлива. А який майстер своєї медицинської справи!

Ми гордимося нею. Дякуємо Богу, що послав нам такого лікаря.

Народилася Ніна Степанівна в Росії, в Новосибірській області, у Великому селі Морозове.

Сибір. Зима. Все покрите снігом. Сильний мороз. Наступила довга ніч. Місяць і зорі висвічують все навкруги і дарують добро людям. Надворі тихо - тихо. Лише чути як дерева поскрипують від морозу.

Різдвом, народилася дівчинка Ніна 4 січня 1940 рокую Батьки: Чепаков Степан Дем’янович та Чепакова Анна Терентіївна, подарували їй життя і благословили на світ Божий.

В сім’ї Чепакових було шестеро дітей. Серед прекрасної природи, в багатодітній сім’ї росла, виростала дівчинка Ніна. На її дитинство випали роки війни і роки відбудови. Всього дісталося дитині: радостей і горя.

Батько працював бригадиром тракторної бригади, а мати випікала хліб для жителів села. Часто пробувала Ніна на роботі у батьків. Все її цікавило, до всього допитувалась дитина.

Ось прийшов час і до школи йти. В школі навчалась добре. Закінчила 7 класів у 1955 році. А що робити далі? Куди йди навчатися? Ніну привертали увагу люди в білих халатах. Тому і поступила навчатись до Новосибірського медичного училища, яке закінчила в 1958 році. Після училища працювала акушеркою в Легостаївській районній лікарні. Пропрацювала 6 років і стала задумуватись над своїм майбутнім. Вирішила далі вчитись,  добитись високої майстерності в медицинській справі. Поступила в 1964 році до Владивосточного медичного інституту, який закінчила в 1970 році. Після інституту працювала в Молдовії, в районній лікарні терапевтом. В цій лікарні і познайомилась з Вовченком Борисом Федоровичем. Бориса Федоровича тягнуло на Україну, в Миколаївську область, де проживали його батьки. На Миколаївщину їм довелося приїхати в березні 1973 року, а в Шевченкове у квітні. Раніше до нашої Шевченківської дільничої лікарні направлялось  багато лікарів, але вони не затримувались. То житло їм не підходило, то великий обсяг роботи,  бо це треба було обслужити 8 населених пунктів, що розміщались від Шевченківської дільничої лікарні на відстані 3,5,8,12 кілометрів.

Подружжя Вовченків не злякались труднощів – залишились. Спочатку їм виділили кімнату будинку при лікарні. Бориса Федоровича район признав головним лікарем Шевченківської дільничої лікарні, а Ніну Степанівну призначили на посаду терапевта. Згодом правління радгоспу ім.. Шевченка дало Вовченкам трикімнатну квартиру. Прожили вони в квартирі декілька років, а потім вирішили побудувати свій особистий дім. Збудували будинок – красень.  Так дійсно красень на все село!

Прижились у нас нашу медики і нам жителям села Шевченкове, стало набагато краще жити з такими прекрасними лікарями. Ми їх полюбили, цінили і поважали за їх працю. Борис Федорович рішив побудувати приміщення дільничої лікарні. Де тільки він не добивався. І проект лікарні було зроблено. Була збудована  двоповерхова споруда, де розмістились: амбулаторія на першому поверсі і стаціонар – другий поверх. Борис Федорович став умілим господарем лікарні, а також прекрасною душевною людиною.

В 2014 році після тяжкої хвороби Бориса Федоровича не стало. Ніна Степанівна залишилась сама. Одна в такому великому домі. Горе її не зламало. Вона, сильна жінка, мусить пережити горе і далі жити, приносячи людям радість, бо любить вона над усе їх.

Ніна Степанівна - наш сімейний лікар. Лікар, якого ми любимо, поважаємо, цінимо. Вона зосереджена, уважна у своїй роботі. Завжди уважно вислухає, обстежить хворого пацієнта, правильно поставить діагноз, а потім з уважним спостереженням лікує його.

Робота лікаря важка.

Задержка на роботі, бо завжди лікар набагато більше працює, ніж треба.

А виклики до хворого? Вони бувають в день, ввечері, в ночі, під час негоди. І треба їхати негайно, бігти в чому стоїш.

Буває скорою медичною машиною, а буває пішки. Скільки недоспаних ночей було у нашого лікаря. Терапевт, а скільки дітей – немовлят прийняла Ніна Степанівна під час пологів, бо так траплялось.

Багато людей в нашому селі спасла терапевт від смерті за свої 45 років.

Майже в кожній оселі села побувала Ніна Степанівна, цікавилась здоров’ям, лікувала, підтримувала, як могла.

Медпрацівники лікарні говорять: «Ми не уявляємо нашого життя без Ніни Степанівни. Вона все знає, застереже від всяких помилок, порадить,промовить до нас тепле, ласкаве слово і на серці стає легше».

Всі жителі села любить нашого сімейного лікаря, поважають, цінять. Роботою його задоволені в райздороввідділі, облздороввідділі.  Ніна Степанівна нагороджена багатьма  Грамотами – Подяками.  Їх скільки?  Не перерахувати. Вона нагороджена медаллю «20 років Незалежної України». Удостоєна звання лікаря – терапевта та вищої категорії. І за що її не любити? Ніна Степанівна може гордитись сином  Михайлом, який закінчив Запорізький медичний інститут. Працює в цьому ж інституті. Кандидат медичних наук. Онука Валерія – студентка 5 курсу Запорізького медичного інституту.

Дорога, наша рідна Ніна Степанівна! Бажаємо Вам у житті ясних і мирних ранків. Нехай Вам стелиться життєва доріжка вишитими рушниками, щоб Вам було легко і весело йти по ній. Нехай Вас люблять і шанують люди.

Нехай матінка – Божа Вас охороняє від зла, хвороби і журби. А Ісус Христос здоров’я посилає сьогодні, завтра і завжди!

Многая, многая лєта Вам наша рідна наша дорога.

Адміністрація Шевченківської сільської ради

Шевченківська рада ветеранів