В січні для споживачів газу змінився порядок його оплати. Замість одної звичної платіжки вони отримають дві: окремо за спожитий газ, окремо за його розподіл. Чи доведеться платити за газ більше?!

Дата: 11.02.2020 14:52

В січні частина споживачів природного газу отримали дві платівки:

Одну — від постачальника, на оплату спожитого палива в грудні 2019 року. У ній усе звично: платити треба за спожиті кубометри. В суму, крім вартості газу, включені гроші за його транспортування у грудні, розподіл і торгівельну надбавку для постачальника.

Інша платіжка — від оператора газорозподільних мереж, якому доведеться заплатити за те, що він у січні доставить газ споживачеві додому. Це не додаткові гроші — з платіжки просто вилучать суму за розподіл газу, і тепер її доведеться платити окремо.

У лютому в рахунку за спожитий у січні газ вже не буде суми за розподіл, а лише його вартість як товару, плата за транспортування в область та торгівельна націнка постачальника.

Скільки доведеться платити і як часто?

Сума в платіжці за розподіл газу залежить від об’ємів спожитого. За основу братиметься об’єм використаного палива за попередній період (на 2020 рік це період з 1 жовтня 2018 року по 31 вересня 2019 року), який ділиться на 12 і множиться на тариф місцевих операторів, що відповідають за постачання газу до споживача.

Розділення платіжки за газ на платіжку за сам газ та платіжку за його доставку відбулося в межах реформи на газовому ринку України, яка полягає у відокремленні цих послуг. Це має побороти монополізм на ринку доставки газу та надати українцям можливість купувати газ у різних постачальників. Іншими словами, споживач має можливість самостійно обирати газопостачальну компанію, з якою хоче заключити договір.

Про це повідомили нам представниці  Миколаївгазу  на зібранні, яке відбулося  11 лютого  в Шевченківському базовому Палаці культури

В січні частина споживачів природного газу отримали дві платівки:

Скільки доведеться платити і як часто?

Про це й  повідомили нам представниці  Миколаївгазу  на зібранні, яке відбулося  11 лютого  в Шевченківському базовому Палаці культури