Р І Ш Е Н Н Я Від 04.10. 2019 року № 2 ХХХ сесія VІІІ скликання Про затвердження Бюджетного регламенту Шевченківської сільської ради
ШЕВЧЕНКІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ВІТОВСЬКОГО РАЙОНУ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
Від 04.10. 2019 року № 2 ХХХ сесія VІІІ скликання
Про затвердження Бюджетного регламенту
Шевченківської сільської ради
З метою регламентації взаємовідносин між різними учасниками бюджетного процесу, відповідно до пункту 10 частини першої статті 7 Бюджетного кодексу України та керуючись статтею 25 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні ”, сільська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Бюджетний регламент Шевченківської сільської ради згідно додатку.
- Оприлюднити дане рішення на офіційному сайті Шевченківської сільської ради.
- Установити, що у разі внесення змін до структури виконавчих органів ради, територіальних органів виконавчої влади виконавцями відповідних положень Бюджетного регламенту є їх правонаступники.
- Контроль за виконання даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань планування , фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.
Сільський голова Т.ШАКУНОВА
Затверджено
рішенням ХХІІ сесії VІІІ скликання
від 04.10.19 року № 2
БЮДЖЕТНИЙ РЕГЛАМЕНТ
Шевченківської сільської ради
Стаття 1. «Бюджетний регламент Шевченківської сільської ради» (надалі – Бюджетний регламент) визначає порядок подання депутатами місцевих рад пропозицій, а також організаційно-процедурні питання з підготовки, складання, розгляду, затвердження, виконання, контролю, внесення змін та звітності щодо бюджету Шевченківської сільської ради.
Стаття 2. Метою Бюджетного регламенту є упорядкування процесів (механізму) формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, що здійснюються Шевченківської сільською радою, її виконавчими органами і підрозділами протягом бюджетного періоду, а також регламентації взаємовідносин між різними учасниками бюджетного процесу.
Стаття 3. Бюджетний регламент розроблений відповідно до Конституції України, Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про доступ до публічної інформації» та інших нормативно-правових актів України, що регулюють бюджетні відносини.
Стаття 4. Бюджетний регламент містить:
4.1. порядок підготовчих робіт з підготовки проекту рішення ради про бюджет;
4.2. порядок складання проекту бюджету (підготовка проекту рішення про бюджет та додатків до нього);
4.3. порядок розгляду проекту бюджету;
4.4. порядок затвердження бюджету та особливості його виконання у разі несвоєчасного прийняття;
4.5. порядок виконання бюджету;
4.6. порядок контролю за виконанням бюджету;
4.7. порядок внесення змін до бюджету;
4.8. порядок подання звітності про виконання бюджету.
Стаття 5. Вихідні матеріали для складання проекту бюджету:
5.1. доведені Міністерством фінансів України особливості складання розрахунків до проекту бюджету на наступний бюджетний період;
5.2. доведені Міністерством фінансів України типові форми бюджетних запитів та інструкції щодо їх заповнення;
5.3. доведені Міністерством фінансів України розрахунки прогнозних обсягів міжбюджетних трансфертів, методика їх визначення, організаційно-методологічні вимоги та інші показники щодо складання проекту бюджету, а також пропозиції щодо форми проекту рішення про бюджет (типова форма рішення);
5.4. доведені Кабінетом Міністрів України (визначені схваленим у другому читанні проектом закону про Державний бюджет України) показники міжбюджетних відносин (включаючи обсяги міжбюджетних трансфертів) і текстові статті, а також організаційно-методологічні вимоги щодо складання проекту бюджету;
5.5. доведені Кабінетом Міністрів України показники нормативів відрахувань від загальнодержавних податків і зборів, сум дотацій і субвенцій, вилучення коштів;
5.6. матеріали, надані управліннями і відділами виконавчих органів ради;
5.7. бюджетні запити керівників закладів та управлінь за галузями;
5.8. депутатські запити, запитання, звернення та відповіді на них, пов’язані з фінансуванням програм соціально-економічного та культурного розвитку Шевченківської сільської ради інших цільових програм, а також із складанням бюджету;
5.9. результати зустрічей депутатів з представниками громад сіл, селищ ініціативних груп, органів самоорганізації населення, ОСББ тощо;
5.10. звернення дорадчих груп громадян та громадських організацій;
5.11. заяви, пропозиції та рекомендації всіх учасників бюджетного процесу до проекту бюджету;
5.12. граничні обсяги, фактичні та прогнозні показники надходжень до бюджету і соціально-економічного розвитку Шевченківської сільської ради;
5.13. попередній прогноз доходів і витрат бюджету на наступний рік та порівняльна таблиця прогнозних показників з аналогічними показниками звітного року.
Стаття 6. Проектом рішення про бюджет визначаються:
6.1. загальні суми (з розподілом їх на загальний та спеціальний фонди):
- доходів (податкових, неподаткових та інших надходжень на безповоротній основі, включаючи трансферти, плату за надання адміністративних послуг, власні надходження бюджетних установ),
- видатків (коштів, спрямованих на здійснення програм та заходів, передбачених бюджетом),
- фінансування бюджету;
6.2. граничні обсяги:
- річного дефіциту (профіциту) бюджету в наступному бюджетному періоді (бюджет може прийматись з дефіцитом по загальному фонду шляхом внесення змін до рішень про бюджет за результатами річного звіту про виконання бюджету за попередній бюджетний період виключно на суми вільного залишку бюджетних коштів),
- боргу на кінець наступного бюджетного періоду,
- надання гарантій, а також повноваження щодо надання таких гарантій;
6.3. доходи бюджету за бюджетною класифікацією (у додатку до рішення);
6.4. фінансування бюджету за бюджетною класифікацією (у додатку до рішення);
6.5. бюджетні призначення головним розпорядникам коштів бюджету за бюджетною класифікацією з обов’язковим виділенням видатків споживання (з них видатків на оплату праці, оплату комунальних послуг і оплату енергоносіїв) та видатків розвитку (у додатках до рішення);
6.6. бюджетні призначення міжбюджетних трансфертів (у додатках до рішення);
6.7. розмір оборотного залишку коштів бюджету;
6.8. додаткові положення, що регламентують процес виконання бюджету;
6.9. перелік захищених видатків бюджету, визначених на підставі статті 55 Бюджетного кодексу України;
6.10. повноваження виконавчих органів ради щодо виконання бюджету протягом бюджетного періоду.
Стаття 7. Разом з проектом рішення про бюджет подаються:
7.1. пояснювальна записка до проекту рішення, яка повинна містити інформацію та розрахунки згідно зі статтею 76 Бюджетного кодексу України;
7.2. прогноз бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди, підготовлений відповідно до статті 21 Бюджетного кодексу України;
7.3. проект показників зведеного бюджету, який включає показники бюджету;
7.4. показники витрат бюджету, необхідних на наступні бюджетні періоди для завершення інвестиційних програм (проектів), що враховані в бюджеті, за умови якщо реалізація таких програм (проектів) триває більше одного бюджетного періоду;
7.5. перелік інвестиційних програм (проектів) на плановий бюджетний період та наступні за плановим два бюджетні періоди;
7.6. інформація про хід виконання бюджету у поточному бюджетному періоді;
7.7. пояснення головних розпорядників, розпорядників бюджетних коштів до проекту бюджету (подаються постійній комісії селищної ради з питань планування фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства та комунальної власності);
7.8. інформація щодо стану фінансового забезпечення програм соціально-економічного, культурного розвитку та інших цільових програм, прийнятих Шевченківською сільською радою;
7.9. подання виконавчих органів Шевченківської сільської ради про винесення на розгляд сесії Шевченківської сільської ради питання про затвердження бюджету на відповідний рік;
7.10. інші матеріали, обсяг і форму яких визначені розпорядженнями сільського голови.
Стаття 8. Пояснювальна записка до проекту рішення має містити:
8.1. інформацію про соціально-економічний стан громади і прогноз її розвитку на наступний бюджетний період, покладені в основу проекту бюджету;
8.2. оцінку доходів бюджету з урахуванням втрат доходів бюджету внаслідок наданих Шевченківською сільською радою податкових пільг;
8.3. пояснення до основних положень проекту рішення про бюджет, включаючи аналіз пропонованих обсягів видатків і кредитування за бюджетною класифікацією (тут же надаються бюджетні показники за попередній, поточний, наступний бюджетні періоди в розрізі класифікації видатків та кредитування бюджету);
8.4. обґрунтування особливостей міжбюджетних взаємовідносин та надання субвенцій на виконання інвестиційних програм (проектів);
Стаття 9. При затвердженні бюджету враховуються:
9.1. у першочерговому порядку потреби в коштах:
- на оплату праці працівників бюджетних установ та органів місцевого самоврядування відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати,
- на проведення розрахунків за електричну енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами (ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи встановлюються виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань);
9.2. у повному обсязі цільові кошти, передбачені у складі видатків при визначенні міжбюджетних трансфертів між державним бюджетом та бюджетом (обсяги таких коштів зменшенню не підлягають).
Стаття 10. Стадії бюджетного процесу, зміст робіт, виконавці та терміни виконання наведені в Додатку № 1 до цього Бюджетного регламенту.
__________________________________________________________________
https://rada.info/upload/users_files/04375286/d4677e34d5e0165a94f23ef53e89c98f.doc додаток