ЗВІТ СТАРОСТИ ПОЛІГОНІВСЬКОГО СТАРОСТИНСЬКОГО ОКРУГУ ЗА 2023 РІК
Згідно із ст. 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» староста звітує перед Шевченківською сільською радою та жителями старостинського округу про свою діяльність.
Виконуючи вимоги цього Закону, керуючись Конституцією та Законами України, іншими законодавчими актами, Положенням про старосту, визначають порядок його діяльності, пропоную звіт про свою роботу за 2024 рік.
Перший рік моєї роботи на посаді старости Полігонівського старостинського округу пройшов у тісній співпраці з Шевченківською сільською радою, депутатським корпусом ради, з керівниками підприємств, установ та фермерських господарств, з керівниками відділів та населенням старостату. Виконувала доручення Шевченківської сільської ради, та сільського голови, забезпечувала надання інформації та виконувала обов’язки, визначені законодавством України в межах своїх повноважень.
Я, як староста, є членом виконавчого комітету Шевченківської сільської ради, приймала участь в чергових та позачергових засіданнях виконкому, була відсутня на засіданнях лише з поважних причин (перебування у відпустці).
До складу Полігонівського старостинського округу входять наступні населені пункти: селище Полігон та селище Водник.
Загальна площа населених пунктів становить 178,86 га, з них с. Полігон – 158,3 га, с. Водник – 20,56 га.
Кількість зареєстрованих домогосподарствв с. Полігон – 1008, с.Водник - 47
Станом на 01 січня 2024 року в Полігонівському старостинському окрузі зареєстровано - 2559 осіб. З них вразливі категорії населення: люди з інвалідністю – 97, малозабезпечені – 11, багатодітні – 12, мати/батько-одинак – 9, ВПО – 185.
Робота старостинського округу проводилася відкрито, в інтересах громади. Забезпечується, в межах повноважень, вирішення питань жителів старостинського округу, пошук методів і підходів до розв’язання назрілих, гострих життєвих питань.
Життя не стоїть на місці і вимагає від нас йти в ногу з ним, роз’яснювати людям питання, які їх хвилюють та допомагати у вирішенні виникаючих проблем.
Як правило, всі звернення громадян, я розглядаю особисто, веду прийом громадян щоденно за місцем роботи в межах робочого часу, незважаючи на встановлений графік прийому громадян та у позаробочий час за місцем проживання жителів населених пунктів старостинського округу. За потреби вирішувала побутові та конфліктні питання жителів сіл. Надавала консультації з питань землі, майна, спадщини, соціального захисту. Проводила прийом заяв від фізичних осіб (земельні питання, матеріальна допомога, скарги та інше). Здійснювала моніторинг стану дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, культури, освіти, фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства, реалізацію ними права на працю та медичну допомогу.
На території старостинського округу в с.Полігон функціонують: ФАП, сільська бібліотека, сільський будинок культури. Для населення працюють магазини, в с.Водник відсутні стаціонарні магазини, ФАП, аптеки, поштові відділення, відтак, приїздять пересувні автомобільні лавки з продовольчими та господарськими товарами, раз на тиждень в селищі Водник працює пересувне відділення Укрпошти.
На території населених пунктів встановлені та функціонують дитячій ігровий та спортивний майданчик, де діти та дорослі мають змогу цікаво провести вільний час з користю для здоров’я та відпочинку.
Одним із завдань, відповідно до Положення про старосту, є сприяння жителям округу у підготовці документів що подаються до органів соціального захисту населення, Центру надання адміністративних послуг та виконавчих органів.Найчастіше жителі зверталися з питань оформлення житлових субсидій на природній газ та тверде паливо, надання гуманітарної та соціальної допомоги (матерям (батькам) одинакам, малозабезпеченим сім’ям, допомоги особам, старшим 80-ти років, допомоги особам, які досягли пенсійного віку, але не набули статусу пенсіонера, матеріальної допомоги ( на лікування, на поховання або з скрутними матеріальними обставинами), а також для подання запитів до комісії з відшкодування збитків і міжнародних фондів за отриманням матеріалів та матеріальної компенсації для відновлення житла, що постраждало внаслідок військових дій РФ.
Крім цього, проводилася реєстрація місця проживання/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб, надання відповідних довідок. Соціальною службою проводиться реєстрація ВПО, їх розселення та надання статусу дітям, що постраждали від військових дій, оформлення субсидій, тощо.
У старостинському окрузі ведуться погосподарський облік домоволодінь для накопичення систематизації відомостей, збираються по кожному, розташованих на території округу, населеному пункті, необхідними для роботи та проведення статистики.
Забезпечую організацію діловодства, відповідно до затвердженої номенклатури справ. За звітний період підготовлено та направлено 446 документів (ноторіальні довідки – 18, довідки – 278, виідні документи - 89, акти обстеження матеріально побутових умов - 5, характеристики – 6, акти фактичного місця проживання - 50, відповіді на запити, інформації, списки мешканців старостату та ВПО тощо).
За звітний період на території Полігонівського старостинського округу, в межах компетентності старости, мною виконувалися нотаріальні дії.
Відтак, посвідчено довіреностей – 9, засвідчено справжність підпису – 3, засвідчено копію документа –43 , складено заповітів – 7, зареєстровано відмова від спадщини – 4, про що направлено відповідні заяви до Спадкового реєстру. Отримано 7 витягів про реєстрацію заповітів та дублікатів заповітів.
Протягом звітного періоду, відповідно до покладання на мене повноважень, здійснювалося оповіщення військовозобов’язаних, призовників про необхідність з’явитися до Вітовського РТЦК та СП Миколаївської області, сприяючи забезпеченню військового обліку військовозобов’язаних на території старостинського округу. У випадку відсутності за місцем реєстрації, складалися відповідні Акти. Укладалися списки юнаків відповідного віку для приписки до призовної дільниці. Крім того, ведеться облік учасників АТО (ООС) та учасників бойових дій.
З метою профілактики та виявлення правопорушень, впродовж року у тісній співпраці з правоохоронними органами забезпечено моніторинг та здійснення профілактичних рейдів сімей, члени яких схильні до сімейного насилля, крадіжок, порушення умов благоустрою та інше.
Здійснювався контроль за своєчасною сплатою податків отриманих з прибутку фізичних осіб, проводжується роз’яснювальна робота щодо погашення боргів.
Не допускаю на території старостинського округу дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам територіальної громади та держави. Дотримуюся правил службової етики встановленими законодавчими актами України, актами сільської ради, Правилами внутрішнього трудового розпорядку.
Жителі сіл Полігон та Водник беруть активну участь в культурному житті старостату (концерти, виставки, участь в конкурсах, змаганнях, покладання квітів, громадські слухання), в його благоустрою (чистка кладовища, впорядкування подвір’їв, прилеглих до них територій).
За звітний період на території Полігонівського старостинського округу проведені наступні роботи:
-підтримувався задовільний стан на території населених пунктів, проводились заходи по прибиранню, озелененню, обкосу трави, вирубки сухих дерев, чагарників,
постійно здійснювалася робота щодо чистки, покосу, вивозу сміття з території кладовища.
-за кошти Шевченківської сільської ради, був виконаний капітальний ремонт укриття за адресою Центральна, 17 с. Полігон, організовано прибирання в решті п’яти укриттях силами та засобами місцевих жителів;
-дякуючи міжнародному фонду «OXFAM» було проведено заміну водонапірної башти в с. Полігон по вул. Центральна, за кошти Шевченківської сільської ради було прочищено та поглиблено дві свердловини, ще дві – за рахунок міжнародних донорів, також ними було замінено частину водогону.
-працівниками старостату власноруч було проведено косметичний ремонт приміщення старостату та БК – фарбування панелей та плінтусів, замінено штори на вікнах;
-силами працівників ЖКП та міжнародних фондів було встановлено водонапірну башту в с. Водник;
-за рахунок міжнародної організації «CORE UA» було отримано будівельні матеріали для ремонту житлових будинків і квартир, що постраждали від військових дій;
-біля будівлі старостату були облаштовані квітники та висаджені дерева, кущі та квіти;
від початку війни та протягом звітного року, працівники СБК, старостату, небайдужі мешканці та ВПО, приймали активну участь у допомозі воїнам ЗСУ – надання грошової та продуктової допомоги, готування обідів, пригощання випічкою та інше;
-провели облаштування дитячого майданчика та встановили карусель;
-розмітили та підготували територію для майбутнього волейбольного майданчика;
-отримали інструменти та обладнання для ЖКП «Мрія-Т», Полігонівського ліцею та Полігонівського дитячого садочка від «Польської гуманітарної акції» для модернізації водопостачання та водовідведення.
-протягом року продовжували отримувати та видавати безліч різного виду гуманітарної допомоги від різних установ та організацій;
-врегулювали проблемне питання з вивозом побутового сміття в с.Полігон шляхом підписання договорів на вивіз між місцевими жителями та ЖКП;
-силами працівників СКР виконані роботи щодо фарбування дошки оголошення та перенесення зупинки в більш комфортне місце, що у центрі с. Полігон.
Не вирішеними залишились питання заміни водонапірних башт, заміни водогону, заміни насосів каналізації, відновлення електропостачання в с. Водник, ремонт та відновлення вуличного освітлення, ремонт місцевих доріг, ремонт пам’ятника в центрі, відкриття аптеки в с.Полігон.
Дякую за довіру і плідну співпрацю та сподіваюсь на підтримку в 2024році.
Староста Полігонівського старостинського округу Ірина Наумович.